RSS

Affetmek…

28 Kas

Hayatta her şey, her zaman istediğiniz gibi olmuyor. Bir şeyleri kabul edebildiğiniz kadar yaşayabiliyorsunuz. “Olduğu gibi” kabul edebildiğiniz kadar. İnsanları değiştiremiyor, ilişkileri yönetemiyorsunuz. Bir şeyler “olacağı gibi” devam ediyor kontrolünüz dışında. Siz sadece, kabul etmeye çalışıyorsunuz. Eğer durumun farkında, öfkenizi yenebiliyorsanız. Öfkenizi yenebilmek bile bir kontrol istiyor sonuçta.

Ben bunları neden mi yazıyorum? Bilmiyorum. Yazarken seçtiğim font bile okurken içimi daha az daraltsın diye dikkatle seçilmiş bir gösterge belki. 

Huzur ve mutluluk her geçen gün daha fazla önem kazanıyor. Sağlıklı kalabildiğin kadar mutlu ve huzurlusun sonuçta. Ve en önemlisi de akıl sağlığın belki de.

İyi ihtimal, birkaç ay sonrası için planlar yapabiliyorsun, birkaç yıl sonrası için değil. Sana dayatılan şartlar bu kadarına izin veriyor. Elinde olanlarla mutlu olmaya çalışıyor, geçirdiğin her gün için “Allah beterinden korusun, buna da şükür” diyorsun. Elindekilerle yetinebilmek önemli çünkü. “Gördüğün günden geriye düşmek” en kötüsü.

Bazen düşünmek değil, düşünmemek seni kurtarıyor. Düşünüp de istediğin şekle sokamadığın zaman çıldıracak gibi oluyorsun. Çıldırmamak için düşünme, en güzeli. Vazgeçmek mi bu? Karşıdan bakınca belki öyle algılanabilir. Ama değil, kabul etmek. Kabul edemediğin, kendini ve kararlarını, seçimlerini affedemediğin noktada bitiyorsun aslında. Bitmemek için önce kendini, sonra da seni üzen herkesi ve her şeyi affedebilmelisin. Affedebiliyor musun? Tartışılır. Ama yine de deniyorsun. Bu bile bir çaba. Denemeye devam…

start

Diardi 

 
Yorum yapın

Yazan: 28/11/2013 in Muzik

 

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: