RSS

15 Yıl içinde Değişmeyen tek şey Değişmemenin Kendisi…

24 Oca

 

faili meçhulÇok canlar yandı bu topraklarda. Çok adam, hiç yere, korkuyla, utanmadan, sıkılmadan ve göz kırpmadan yollandı memleketten. Kimileri şanslıydı ebediyete göçüp kendilerine unutulmazlar arasında yer edindiler. Bir de günlük yaşamın içinde kendi kendini iyileştirme, normalleştirme, çektiği acının ve döktüğü göz yaşının hiçe sayılmasıyla yaşamak zorunda kalanlar var. Adsız olanlar, alkolikler, yan kesiciler, orospular, uyuşturucu bağımlıları, bölücüler, faşistler, apolitikler, reelpolitikler… kısaca anladıklarını anlamak istemeyen, bu kirliliğe bulaşmadıkları için kirli etiketlerini her gün her an takıp kendi ikiyüzlülüklerine yüzü kızaranlar var.

Ne bu şarkı onlara ne de sözüm var onlara. Bu iklim ölmeye göze alanlarla, sıcak koltuklarında oturanların arasındaki iktidar savaşından her daim galip çıkacak hiç kimse olmadığını tekerrürle ispat ettiyse de hala aynı çarkı döndürmekte ısrar edecektir. Yani ben eski derin devletin tasfiye edilip  yerine yeni kurulacak bir  Derin Devlet istemiyorum, Uğurlara ağladığım gibi ağlayamam belki ama uyanamadığımıza ve pek tabii hiç bir şeyin farkında olmadığımıza çok ağlarım.

Biliyorum; zaman içinde değişen her şeyden bana dem vuracaksınız ve ekleyeceksiniz sözlerinize: ” O Türkiye artık yok, her şey çok değişti, yirmi birinci yüzyıldayız, kirli ve karanlık geçmişi ile yüzleşiyor bu ülke, sağlam kayalara oturtuluyor  temelleri, bu saatten sonra varlığı ve insanlarına zarar vermeye kalkacaklar akıldan nasibini almamış olanlardır. ” Bir gelenekten şekillenen dünyanın en zalim kuralı daha eski bir kural varsa asla yenisine biat etmemektir. Zaman umarım beni haksız, sizleri haklı çıkarır.

Morrisse Eserese

Reklamlar
 
Yorum yapın

Yazan: 24/01/2013 in Blog

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: